• Միութենական պետության մեջ Հայաստանին ներգրավելու մասին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի խոսքերին այսօր անդրադարձել է նաև Ռուսաստանի ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան։ Նա նախ նշել է, որ այդպիսի հայտարարություններ անելի պետք է հղում անել փաստերի, իսկ հետո ասել է, որ Ռուսաստանի նախագահի խոսնակն արդեն իսկ հերքել է դա։ Զախարովան նաև ասել է, որ Հայաստանի հետաքրքրվածության դեպքում ՀԱՊԿ-ը կարող է մոնիտորինգային առաքելություն ուղարկել Հայաստան։
• Զախարովան նաև ասել է, որ Ռուսաստանը դաշնակցային պարտավորություններով կապված է թե՛ Հայաստանի, թե՛ Ադրբեջանի հետ, և որպես միջնորդ, այնպիսի դիրք է գրավում, որը թույլ է տալիս արդյունավետորեն իրականացնել այդ գործառույթը:
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հրամանագրերով Սուրեն Գալստյանը նշանակվել է Արցախի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար, իսկ Հրանտ Սաֆարյանը՝ գյուղատնտեսության նախարար:
• Դավիթ Տոնոյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ։ Հակակոռուպցիոն դատարանը որոշում է կայացրել չփոխել ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարարի խափանման միջոց կալանքը։ Պաշտպանական կողմը միջնորդություն էր ներկայացրել Տոնոյանին ազատ արձակել 35 միլիոն դրամ գրավի դիմաց։ Դատարանը որոշման հիմքում կրկին դրել է վկաների վրա ճնշում գործադրելու հանգամանքը։