Դաշնակցությունը ամրապնդում է իր դիրքերը խորհրդարանում, որովհետև «Հայաստան» դաշինքը փլվել է․ Ծովինար Վարդանյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Ձեր և ձեր գործընկերների ելույթները ընդամենը մեկ բան են ցույց տալիս՝ Դաշնակցությունն ամրապնդում է դիրքերը խորհրդարանում, որովհետև «Հայաստան» դաշինքը փլվել է»,- այս մասին Ազգային Ժողովում, արձագանքելով ընդդիմության քննադատություններին, հայտարարեց ՔՊ-ական պատգամավոր Ծովինար Վարդանյանը:
Վարդանյանն անդրադարձավ նաև «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանի դիտարկմանն այն մասին, որ համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի ներդրման հետ կապված ռիսկեր է տեսնում։ «Այս օրենսդրական փոփոխության մեջ ռիսկեր եմ տեսնում, որոնց մասին Կառավարությունը բացահայտ չի խոսում, բայց այդ ռիսկերը կան։ Մի քանի անգամ փորձ է արվել հարկել խոպանչիներին»,-նշել էր Խաչատրյանը։
«Պարո՛ն Խաչատրյան, այդ մարդիկ խոպանչիներ չեն, այլ արտագնա աշխատանքի մեկնող մեր քաղաքացիներն են։ Եվ այդ մարդիկ արտագնա աշխատանքի են մեկնել ձեր վարած վատ տնտեսական քաղաքականության շնորհիվ»։