Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի Հանրապետության վարչապետ Անա Բռնաբիչին՝ պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ․ տեղեկացնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից։
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Սերբիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով նորանոր հաջողություններ այս պատասխանատու պաշտոնում՝ ի նպաստ Սերբիայի Հանրապետության բարգավաճման, միջազգային ասպարեզում նրա հեղինակության և դերի բարձրացման։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Սերբիայի հետ բարեկամական կապերի հետևողական զարգացումն ու խորացումը, որոնք մշտապես աչքի են ընկել իրենց առանձնահատուկ ջերմությամբ և երկու ժողովուրդների միջև փոխադարձ համակրանքով:
Առավել քան համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ Հայաստանի և Սերբիայի միջև բազմաբնույթ հարաբերություններն այսուհետ ևս վերընթաց կզարգանան՝ ի բարօրություն մեր բարեկամ ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ վերահաստատում եմ Հայաստան այցելելու իմ հրավերը՝ Ձեզ համար ընդունելի ժամանակահատվածում։