«Բոլորիս աչքի առաջ Երևանում օր օրի դժվարանում է երթևեկությունը, փողոցները ծանրաբեռնված են»,- ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ այս մասին հայտարարեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը։ Դիմելով ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանին՝ Աղասարյանը նշեց, որ դպրոցականներին մեքենայով դպրոց տանել – բերելու հետ կապված՝ օրվա ընթացքում երկու անգամ, մոտավոր հաշվարկով, 3000-4000 տեղաշարժ կա, և հետաքրքրվեց, թե արդյոք նախարարը նպատակահարմար է գտնում այս հարցն ուսումնասիրել,  քննարկել և անհրաժեշտ հետևություններ անել։
«Իսկապես Երևանում տրանսպորտային խնդիրները բարդանում են, և պատճառներից առաջինն այն է, որ ավտոմեքենաների քանակը մեծացել է․․․ Դպրոցների շրջակայքում իսկապես երթևեկության խնդիրը նկատելի է՝ որոշակի ժամերի կուտակումներ կան։ Այս խնդրից ձերբազատվելու նպատակով քաղաքականություը հետևյալն է՝ պետք է հնարավորինս ավելացնենք ավտոբուսային պարկը և պետք է դժվարացնենք առիթ-անառիթ սեփական մեքենայով կենտրոնում հայտնվելը»,- պատասխանեց Սանոսյանը։