• Տելեգրամյան ալիքներում հայ գերիներին խոշտանգելու նոր տեսանյութ է տարածվել։ Մոտ 30 վայրկյան տևողությանբ կադրերում երեք արնաշաղախ զինծառայողներ են երևում, որոնցից մեկը, ըստ երևույթի, սպանված է, մյուս երկուսը՝ վիրավոր։ ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը Factor.am-ի հետ զրույցում նշել է, որ տեսանյութն ուսումնասիրվում է։
• Հոկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 00:20-ին, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ։ ՀՀ ՊՆ-ից տեղեկացնում են, որ ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է: Հայկական կողմը կորուստներ չունի:
• ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Երևանում հանդիպել է ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանին, այս մասին Factor.am-ը տեղեկացավ կառավարությունից: