• «Նահանջ» հրաման տալու համար ՊԲ նախկին հրամանատար Միքայել Արզումանյանին նոր մեղադրանք է առաջադրվել՝ իշխանազանցության կամ իշխանությունը չարաշահելու հատկանիշներով, տեղեկացրել են Քննչական կոմիտեից։ Ըստ պաշտոնական հաղորդագրության՝ Արզումանյանը անձնակազմին հրամայել է թողնել ազատագրած «Արեգա» բարձունքը և նահանջել՝ պատճառաբանելով, որ նույն վայրում արդեն իսկ պլանավորված է այլ օպերացիայի իրագործում:
• Ռուսաստանցի գործարար, բարերար Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարել է Արցախ տեղափոխվելու և Արցախի անվտանգության ու զարգացման ճակատ ստեղծելու որոշման մասին։ Նա ասել է նաև, որ հրաժարվել է Ռուսաստանի քաղաքացիությունից՝  որպես Հայաստանի քաղաքացի Արցախ գալու համար։ Այս մասին տեղեկացրել են IDeA հիմնադրամի հանրային կապերի բաժնից։
• ԵՄ արտաքին և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը ողջունել է նախօրեին Բրյուսելում ԵՄ Խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ կայացած ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը։