• Արցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը հայտնել է, որ Իվանյան կամ Արցախի իշխանությունների վերահսկողության տակ գտնվող այլ համայնքներ ադրբեջանցի փախստականների վերադարձի մասին բամբասանքները իրականության հետ որևէ աղերս չունեն։
• Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը հայտնել է, որ ռասայական խտրականության բոլոր ձևերի վերացման մասին կոնվենցիայով Ադրբեջանի կողմից ստանձնած պարտավորությունների կատարման վերաբերյալ ՄԱԿ-ի Ռասայական խտրականության վերացման կոմիտեի եզրափակիչ դիտարկումներում տեղ են գտել 2020 թ․ Արցախի դեմ ագրեսիայի ընթացքում և դրանից հետո Ադրբեջանի կողմից իրականացվող մարդու իրավունքների կոպիտ խախտումների դեպքերը
• Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, Արցախի նախագահի գլխավոր խորհրդական Միքայել Արզումանյանի ձերբակալման ժամկետը լրացել է, նա ազատ է արձակվել, ինչի մասին հայտնել է նրա փաստաբան Երեմ Սարգսյանը։ Երեկոյան դատարանը կքննի նրան կալանավորելու միջնորդությունը։
• ԱԱԾ-ն հակահաբեկչական ուսումնավարժական միջոցառումներ են իրականացրել մետրոյի «Սասունցի Դավիթ» կայարանում ու Երևան-Թբիլիսի-Երևան երթուղու ուղևորատար գնացքում։