• «Սուրմալու»-ի պայթյունի հետևանքով անհետ կորած համարվող մարդկանց թիվը դարձել է 3։ Որոնվում են Գագիկ Կարապետյանը, Վանիկ Ամիրխանյանը և Կսենիա Բադալյանը։
• Մինչև հիմա փլատակներից հանվել է 16 մարդու դի։ Նրանցից 14-ի ինքնությունը պարզվել է։
• ԱԻՆ-ը տեղեկացրել է, որ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում հրդեհը մեկուսացվել է այսօր ժամը 14։38-ին։ Որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են։
• Երևանի մետրոյում և «Զվարթնոց» օդանավակայանում ռումբերի տեղադրման մասին ահազանգերը կեղծ են եղել։ ԱԻՆ-ից հայտնել են, որ մետրոյի 10 կայարաններում և օդանավակայանում իրականացված որոնումների արդյունքում պայթուցիկ նյութեր չեն հայտնաբերվել։ Մետրոյի աշխատանքը վերականգնվել է։
• Մոսկվայում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Ռուսաստանի գործընկեր Սերգեյ Շոյգուի հետ։ Պապիկյանը նշել է, որ քննարկելու են ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության, ինչպես նաև ռուս խաղաղապահների գործունեության հետ կապված հարցեր։