Գյումրու համայնքապետարանի հաստիքացուցակում տեղի են ունեցել փոփոխություններ։
Համայնքապետարանի անձնակազմի կառավարման բաժնի պետ Սյուզաննա Վարդևանյանն ավագանու հաստատմանն է ներկայացրել համայնքապետարանի հաստիքացուցակը, աշխատակիցների թվաքանակը, պաշտոնների դրուքաչափերը։ Նրա տեղեկացմամբ՝ 14 կառուցվածքային ստորաբաժանումների փոխարեն այսուհետ կլինեն 16-ը։
Համայնքի անշարժ գույքի կառավարման բաժնի հիման վրա կստեղծվեն երկու բաժիններ՝ ինքնակամ շինությունների և հողի վերահսկողության բաժին և բնակարանային տնտեսության ու համատիրությունների աշխատանքների համակարգման բաժին։
Գովազդի, առևտրի և սպասարկման ոլորտի համակարգման բաժինը կմասնատվի, գովազդի բաժինը կառանձնանա առևտրի և սպասարկման ոլորտի համակարգման բաժնից։
Ըստ զեկուցողի՝ կավելանան նոր հաստիքներ, օրինակ՝ Գյումրու գլխավոր ճարտարապետի օգնականի հաստիքը։ Համայնքային ծառայության պաշտոնների անվանացանկում կընդգրկվեն 9 նոր պաշտոններ, համայնքային ծառայության պաշտոնների թվաքանակը կավելանա երեքով, տեխնիկական սպասարկման անձնակազմում կավելանան երկու նոր հաստիքներ, իսկ քաղաքացիական ծառայություն իրականացնող անձնակազմում կավելանա այգեպանի հաստիք։
Գյումրու համայնքապետարանի հաստիքների քանակը կլինի 217։