«Անկախ դիտորդ»-ն ամփոփում է դեկտեմբերի 5-ի ՏԻՄ ընտրությունների դիտարկման արդյունքները:
«Երեկ 36 համայնքում՝ համամասնական և 2 համայնքում տեղի են ունեցել ՏԻՄ ընտրություններ, որոնք ներառել էին 621 բնակավայր, ձևավորվել էր 1000 ընտրատեղամաս: «Անկախ դիտոդ» դաշինքը ընտրությունների ընթացքին հետևել է 143 տեղամասերում, 23 տարածքային ընտրական հանձնաժողովներում և 43 շրջիկ խմբերով»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին նշեց «Անկախ դիտորդ» առաքելության ներկայացուցիչ Դանիել Իոաննիսյանը:
Նրա խոսքով՝ արձանագրվել է 42 միջադեպ, 2 հաղորդում է ներկայացվել ոստիկանություն:
«Անկախ դիտորդը» արձանագրել է նաև վարչական ռեսուրսի չարաշահման մասին: «Վարչական ռեսուրսի տիրապետում էին թե՛ տեղական, թե՛ համապետական իշխանությունները… Վարչական ռեսուրսը չարաշահվել է ոչ թե ընտրողներին պարտադրելու, այլ քարոզչական առավելություն ստանալու նպատակով…   Յուրայիններին պարգևավճարներ են տրվել Արթիկում և Աշտարակում»,- նշեց Իոաննիսյանը՝ հավելելով, որ տարբեր համայնքներում շահարկվել են սուբվենցիոն ծրագրերը: