Արդյոք ԱԺ քառօրյա նիստերը բոյկոտելը ավելի շատ իշխանությանն էր օգուտ, որ ըննդիմադիր «Հայաստան» խմբակցությունը ներկա չէր  նիստերին, մինչդեռ կարող էին հարցեր ուղղել, եույթներ ունենալ: Factor.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով այս հարցին, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը նշեց. «Մեր գործընկեր մյուս ընդդիմադիր խմբակցությունը մասնակցեց նիստերին, հետևաբար իշխանությունն ամբողջությամբ ազատության մեջ չէր հարցուպատասխանի մեջ, բայց մյուս կողմից՝ մենք արձանագրել ենք, որ ԱԺ նիստերի օրակարգը որևէ առնչություն չուներ Հայաստանի առջև ծառացած իրական խնդիրների հետ:
Հարցուպատասխաններն էլ այդ տրամաբանությամբ չէին ընթանում: Միայն ընդդիմադիր պատգամավորների հարցերն էին բխում առկա իրավիճակից»:
«Զարմանալի էր, որ իշխանության մոտ չկա տագնապի այն զգացողությունը, որը կա ՀՀ գրեթե բոլոր քաղաքացիների մոտ»,- նշեց Վարդևանյանը: