ԱԺ նիստը վարող ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն այսօրվա նիստում հիշեցրեց, որ մինչ 2018թ. հեղափոխությունը, երբ ՀՅԴ ներկայացուցիչները կոալիցիոն կառավարության անդամ էին, կառավարական ամառանոցներից մեկը գործադրի որոշմամբ նվիրվեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին։
Դիմելով «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հերիքնազ Տիգրանյանին, ով առաջադրվել է սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու, Ռուբինյանը հարցրեց. «Եթե դուք լինեիք կառավարության անդամ, կողմ կլինեի՞ք այդ որոշմանը, թե՞ դեմ կլինեիք»:
Ռուբինյանը նաև հիշեցրեց, որ այդ ժամանակ ՀՅԴ որոշ ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ Արծվիկ Մինասյանը կառավարության անդամ էին և առնվազն հանրայնորեն դեմ չեն արտահայտվել այդ որոշմանը:
Տիգրանյանը պատասխանեց, որ դեմ կլիներ, քանի որ դա հանրային գույք է և պետք է հանրային շահի ծառայի և ոչ թե մեկ անձի բարեկեցությանը: