ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամների ասուլիսի  ժամանակ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, պատվիրակության անդամ  Սոս Ավետիսյանն անդրադարձավ դիտարկմանը, որ ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն այսօր խորհրդարանում հայտարարել է, թե Ադրբեջանի դիրքորոշումը հետևյալն է՝ գերեվարված անձանց վերադարձի մասին քննարկում հայկական կողմի հետ կարող է լինել միայն այն դեպքում, եթե Հայաստանը ճանաչի Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը՝ Արցախի գրավյալ 75 տոկոսը ներառյալ։
«Բացի տիկին Զոհրաբյանից՝ մեր պատվիրակության անդամներն ադրբեջանցի պատվիրակների հետ որևէ քննարկում չեն ունեցել: Ռազմագերիների հարցը բացառապես հումանիտար հարց է և չի կարող կապված լինել որևէ այլ հարցի հետ: Եվրոպացի գործընկերները սա հստակ գիտակցում են և արձանագրում են, որ ռազմագերիների հարցը չի կարող բանակցային սակարկման առարկա դարձնել»,- նշեց Ավետիսյանը՝ հավելելով, որ ռազմագերիների հարցը որևէ այլ հարցի հետ կապելն անթույլատրելի է: