«Մենք ունենք պետություն, պետականություն, արտգործնախարարություն, պաշտպանության նախարարություն, գերագույն մարմիններ, բայց էսօր մեզանով Մուրադովն է հետաքրքրվում: Բա ո՞ւր են մեր ղեկավարները, որ Մուրադովն է մեր գերիների հարցով հետաքրքրվում»,- Գեղարքունիքի մարզի Կութ համայնքում բնակիչների և ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպմանը հետաքրքրվեց կութեցիներից մեկը:
«Ձեր նշած բոլոր մարմինները զբաղվում են գերիների հարցով,- պատասխանեց վարչապետի պաշտոնակատարը,- ռուսական խաղաղապահ զորքերի հրամանատարը այդ առումով միջնորդական գործունեություն է կատարում: Խաղաղապահների մանդատի մեջ մտնում է նաև գերիների փոխանակության հարցը: Բայց մեր պաշտոնյաները՝ ես ինքս, արտգործնախարարը, ԱԱԾ տնօրենը, մյուս կառույցները ներգրավված են բանակցային գործընթացում: Նաև մեծ թվով միջազգային կառույցներ են զբաղբում մեր գերիների հարցով»: