Ադրբեջանը Հայաստանում ունի դաշնակիցներ: Կառավարության այսօրվա նիստում այս մասին հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Չեմ խուսափի այդ բառից՝ Ադրբեջանը Հայաստանի քաղաքական վերնախավում ունի տեղեկատվական պայքարի գործակալներ»,- ասաց վարչապետի պաշտոնակատարը:
Փաշինյանի խոսքով՝ այդ մարդիկ Ադրբեջանին աջակցում են, որ այն դիվանագիտական աշխատանքը, որն արվում է, դրանք իրագործելուց խուսափելու հնարավորություն ունենա:
«Հերթական անգամ հյուսվում է ՀՀ կառավարության կողմից գծագրվող դավադրությունն ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության»,- նշեց Փաշինյանը:
Փաշինյանը խոսեց նաև համացանցում շրջանառվող փաստաթղթից՝ նշելով, որ այդ թղթի բովանդակության 90 տոկոսը ծածկված է՝ սևով ջնջված է. «Եվ դա ներկայացվում է որպես ապացույց, որ ՀՀ կառավարությունը ստորագրում է հակահայկական փաստաթուղթ: Պատկերացնո՞ւմ եք: Այս գործողությունները այլ կերպ, քան Ադրբեջանի տեղեկատվական պայքարի գործակալական ցանցի գործունեություն, ես, կներեք, չեմ կարող որակել: Պետք է վերլուծել, թե այդ աշխատանքային թղթերը որտեղից են նրանք ստանում, ես ինչքան վերլուծում եմ, միակ աղբյուրը, որտեղից որ կարող են ստանալ, Ադրբեջանն է, որովհետև եռակողմ խոսակցություն է գնում Ռուսաստան-Հայաստան-Ադրբեջան, և այդ թղթերը նրանք ստանում են Ադրբեջանից»,- հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը: