Բանակցություններում Հայաստանի դիրքորոշումը հստակ է և միանշանակ, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը պետք է լքեն Հայաստանի տարածքը, և այդ դիրքորոշումն արձանագրված է որպես բանակցային բովանդակություն: Այսօր բանակցություններն ընդհատվել են,  դրանք կվերսկսվեն վաղը 15:00-ին: Այս մասին ԱԺ արտահերթ նիստում հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ուզում եմ արձանագրել կարևոր նրբություն, կարևոր է միջազգային գործընկերների, նաև ՀԱՊԿ-ի համար պարզաբանումը, թե տվյալ կոորդինատներով տարածքը որ երկրին է պատկանում: Այսօր բանակցություններին են միացել  նաև ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի ներկայացուցիչներն իրենց աշխատանքային քարտեզներով, և կարևոր արձանագրում է տեղի ունեցել. մեր և ռուսական 102-րդ ռազմաբազայում առկա քարտեզները աներկբա են դարձնում սահմանային գծերի վերաբերյալ մեր պնդումները»,-ասաց նա:
Փաշինյանը պնդեց`ռազմաբազայի քարտեզների համաձայն ևս` այդ տարածքները Հայաստանի Հանրապետությանը պատկանող տարածքներ են, հետևաբար այն ՀԱՊԿ, ինչպես նաև՝ հայ-ռուսական միացյալ զորախմբի տարածք են հանդիսանում: