Հորդորում եմ չխոսել մամուլի ազատությունից․ Ձեզ ազատություն տալը վտանգավոր է․ Արթուր Հովհաննիսյանը՝ «լրատվական ռեսուրս ունեցող» պատգամավորներին. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Խորհրդարանում հայատարությունների ժամին ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանը անդրադարձավ մամուլի ազատության օրվան՝ նշելով, որ մոնիթորինգ է արել՝ առանձնացնելով լրատվականների, որոնք, ըստ օրենքի պահանջի, պետք է մինչև մարտի 31-ը ֆինանսական հաշվետվություններ ներկայացնեին:
«Չորս էջ լրատվականների ցանկ է դուրս եկել, որոնք այս պահանջը չեն իրականացրել: Պատահականություն է, թե չէ, բայց այս ցանկի մեծամասնությունն այն լրատվականներն են, որոնք անհասցե աղբյուրներից, ամենավերջին, ամենակեղտոտ բառամթերքով գրված հոդվածները շատ արագ, օպերատիվ կերպով արտատպում են իրենց էջերում:
Եվ սա ևս մեկ անգամ խոսում է այն մասին, որ մամուլի մի շարք ներկայացուցիչներ բացարձակապես պատասխանատվության որևէ զգացում չունեն քաղաքացիների առջև և չեն էլ իրականացնում չորրորդ իշխանության իրենց կարևորագույն դերը: Եվ երբ նմանատիպ խնդիրներից հետո մենք՝ որպես օրենսդիրներ, բերում ենք կարգավորող նորմեր մամուլի գործունեությունը կարգավորելու համար, հայտնվում են տարբեր փորձագիտական շրջանակներ, որոնք այն սկսում են ներկայացնել որպես մամուլի նկատմամբ ճնշում»,- նշեց պատգամավորը:
«Հորդորում եմ չխոսել մամուլի ազատությունից. Ձեզ ազատություն տալը վտանգավոր է»,- նշեց Արթուր Հովհաննիսյանը՝ դիմելով «լրատվական ռեսուրս ունեցող» պատգամավորներին: