Ադրբեջանական բանակի զինծառայող է մահացել ականի վրա պայթելու հետևանքով։ Նա ապրիլի 3-ին վիրավորվել էր Մատաղիսի ուղղությամբ անհետ կորածների մարմինների որոնողական աշխատանքների ժամանակ։ Այսօր զինծառայողը մահացել է։
2-3 օրվա մեջ պատերազմը կանգնեցնելու միտքը, որ Օնիկ Գասպարյանը վերագրում է սեպտեմբերի 30-ին, հնչել է հոկտեմբերի 19-ին։ Այս մասին Factor.am-ին տված հարցազրույցում ասել է ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։ Հարցազրույցը հասանելի է Factor.am կայքում։
Ոստիկանության սպայակազմի հետ հանդիպմանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ասել է, որ հաջողվել է ներքաղաքական դիմակայությունը հանգուցալուծել առանց ատելությունը խորացնելու։ Փաշինյանը, սակայն, ավելացրել է, որ իրավապահ մարմիններն ուժային կառույցներ են և օրինական ուժ գործադրելու իրավունք ունեն բոլոր այն դեպքերում, երբ օրենքը խախտելու հակվածություն ունեցողները կհատեն գծեր, որը ոչ մեկին չի կարելի: