Երևանի մետրոպոլիտենը մարտի 7-ին կնշի հիմնադրման 40-ամյակը: «Հաշվի առնելով ներքաղաքական վիճակը՝ «ճոխ միջոցառումներ» հոբելյանի առիթով չեն կազմակերվի, բայց չեն էլ կարող քաղաքացիներին չհիշեցնել, որ «Երևանի Մետրոպոլիտենը» 40 տարեկան է»,- այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսի ընթացքում տեղեկացրեց «Երևանի Մետրոպոլիտեն» ՓԲԸ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Գևորգ Ավետիսյանը՝
«Մետրոպոլիտոնում շատ հաճախ են իրականացվում մշակութային միջոցառումներ, ցուցահանդեսներ, գրքերի շնորհանդեսներ, այս ֆոնի վրա, միանշանակ, մեզ մոտ «Երիտասարդական» և «Հանրապետության հրապարակ» կայարաններում ցուցահանդեսներ կլինեն՝ նվիրված մետրոյի 40-ամյակին: Եվ այն աշխատակիցները, որոնք ունեն երկարամյա աշխատանքային փորձ, անպայման կարժանանան ուշադրության, կլինեն պարգևատրումներ»,- նշեց Ավետիսյանը՝ ընդգծելով, որ այցելուները կտեսնեն մետրոպոլիտենի շինարարությունից մինչ օրս աշխատանքի ու գործունեության մասին պատմող ցուցանմուշներ ու նկարներ: