«Հնչում են կարծիքներ, որ մեր տնտեսության մեջ ամեն ինչ վատ է լինելու, որպեսզի ժողովրդին հուսախաբության մեջ գցեն և ասեն՝ տեսեք իշխանություններն ինչքան վատն են»,- այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանը։
Նրա խոսքով՝ ընդդիմադիր շրջանակների մի զգալի մասի համար «Հայաստանում որքան իրավիճակը վատ լինի, այնքան իրենց համար լավ է» սկզբունքն է գործում, և դա իրենք չեն էլ թաքցնում:
«Բայց այդպես չի լինելու, կորոնավիրուսի համավարակի և պատերազմի հետևանքների հաղթահարման այնպիսի փուլ ենք մտնում, որտեղ մարտ-ապրիլ ամիսներից կայուն տնտեսական աճ ենք ունենալու՝ նախորդ տարվա համեմատ: Դա բերելու է նվազագույնը 3,5 տոկոս տնտեսական աճի: Այս պահին շատ կարևոր է տնտեսությանը դրական ազդակներ հաղորդելը: Կառավարությունն ունի ծրագրեր, որոնք միտված են տնտեսական ակտիվության խորացմանը: Մեր տնտեսության չօգտագործված պոտենցիալը պետք է զարգացնել»,- նշեց պատգամավորը: