ԲԴԽ կողմից վճռաբեկ դատարանի նախագահի թեկնածու առաջադրված Լիլիթ Թադևոսյանը խորհրդարանի քվեարկության արդյունքում ընտրվել է այդ պաշտոնում։ Քվեարկությանը մասնակցած 103 պատգամավորներից 102-ը կողմ են քվեարկել Թադևոսյանի թեկնածությանը, մեկը՝ դեմ։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները վերջին օրերին նախաձեռնել են ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի դեմ կազմակերպված հարձակումներ, որոնց ներգրավված են նաև պատգամավորներ. տեղեկացնում են Պաշտպանի աշխատակազմից: Հարձակումներն ուղեկցվում են Արման Թաթոյանին պաշտոնից հեռացնելու գործընթաց սկսելու հայտարարություններով
Նոյեմբերի 9-ի փաստաթղթով արձանագրված է, որ տարածաշրջանում բոլոր տնտեսական և տրանսպորտային կապերը ապաշրջափակվում են: Ուրեմն Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոճանապարհը ևս պետք է ապաշրջափակվի և գործի, սակայն այն միակողմանի ծառայում է Ադրբեջանին։ Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում ասել է Իմ քայլը խմբակցությունից դուրս եկած պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը։
Քննչական կոմիտեում քրեական գործ է հարուցվել «Սասնա ծռեր» զինված խմբի կազմում 2016-ին Ոստիկանության ՊՊԾ գունդ մտած Պավլիկ Մանուկյանի երեկվա հայտարարության հետ կապված: Այս մասին Factor.am-ին հայտնեցին Գլխավոր դատախազությունից։ Քրեական գործը հարուցվել է բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչեր, բռնությունը հրապարակայնորեն արդարացնելու կամ քարոզելու հոդվածով։