Որո՞նք են լինելու 2021-ի ռիսկային համարվող ուղղությունները: ՊԵԿ հարկային վարչարարության կազմակերպման, դիտարկման և հսկողության վարչության պետ Կարեն Թամազյանը այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում անդրադարձավ նաև այս հարցին:
«2021թ. առաջնային ուղղություն է լինելու հին սերնդի ՀԴՄ կիրառող տնտեսվարող սուբյեկտների նկատմամբ վերահսկողությունը: Բոլոր հարկ վճարողների համար նոր սրենդի ՀԴՄ-ները պարտադիր են, դրանք այն ՀԴՄ-ներն են, որոնք հարկային մարմիններին հնարավորություն են տալիս օնլայն եղանակով հետևել տպված կտրոններին: Շուրջ 5000 տնտեսվարող դեռևս հին սերնդի ՀԴՄ-ներ է կիրառում: ՀԴՄ տրամադրող 5 տնտեսվարող սուբյեկտները ունեն բավարար մնացորդներ առկա պահանջարկը բավարարելու համար:
Երկրորդ հիմնական ուղղությունը լինելու է միկրոձեռնարկատիրական և շրջանառության հարկի ոլորտում գործունեություն իրականացնող սուբյեկտների նկատմամբ վերահսկողությունը: