Ազգային ժողովում շարունակվում է հերթական նիստի աշխատանքը: Այժմ քննարկվում է Հողային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին հարցը:
«Նախարարությունն ունի՞ տեսլական, թե այդ չօգտագործվող հողերը ինչպես պետք է նվազագույնի հասցնել և դարձնել օգտագործվող»,- դիմելով էկոնոմիկայի փոխնախարար Արմեն Խոջոյանին, հարցրեց «Իմ քայլի» պատգանմավոր Հովիկ Աղազարյանը:
ՀՀ-ում 444800 հա վարելահող կա, որից օգտագործվում է 222 հազարը․ պետք է հասկանալ՝ ինչն է խնդիրը,- նշեց էկոնոմիկայի փոխնախարար Արմեն Խոջոյանը՝ հավելելով, որ բավականին շատ չօգագործվող գյուղատնտեսական հողեր կան, սակայն սահմանված չէ դրանք որպես չօգտագործվող հողեր դասակարգելու չափանիշը:
«2020թ. սկզբին հաստատվել է հողերի արդյունավետ օգտագործման և չօգտագործվող հողատարածքներն օգտագործելի դարձնելու մասին հայեցակարգը: Մեր առաջարկը , թե ինչպես ենք տեսնում այդ խնդիրների լուծումը, ներկայացվել է կառավարությանը: Այն ամփոփելուց հետո կկարողանամ ներկայացնել, թե ինչպիսին է մոտեցումը»,- նշեց Խոջոյանը: