ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը համաձայն է վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ, որ Հայաստանում սարսափելի գնաճ չունենք՝ նկատելով՝ դա երևաց «Ելք» դաշինքի կազմակերպած երթից և հասարակության ցույց տված աջակցության չափից։
«Եթե մենք պահանջում ենք հարկային դրույքաչափերի իջեցում, պետք է նաև ասենք, թե ինչպես ենք պատրաստվում սպասարկել արտաքին պարտքը, հետագայում բարձրացնել աշխատավարձերը, կենսաթոշակները: 2017 թվականին կառավարության գործունեությունը ցույց տվեց, որ կառավարության` նման արդյունավետ աշխատանք վերջին տասնյամակում չենք ունեցել»,- նշեց պատգամավորը:
Վարդանյանն ասաց, որ ուրախ կլիներ, եթե օբյեկտիվ հիմնավորված ցանկացած բողոքի ակցիա աջակցություն գտներ հասարակության կողմից: «Ուրախ կլինեի, եթե մեր գործընկերներն ավելի կրեատիվ մտածողություն ունենային։ Կանաչ «Ժիգուլի» հրելը չեմ կարծում շատ կրեատիվ մտածողության արդյունք է, էն էլ ջորի՝ անպտուղ կենդանի»,- հավելեց Վարդանյանը։