Վստահ եմ՝ կհամաձայնեք, որ մեր նախարարության բազմաթիվ աշխտակիցներ, կրտսեր աշխատակազմի, ստանում են բավականին ցածր վարձատրություն և պարգևավճարները այս պարագայում պետք է դիտարկենք ոչ թե պարգևավճար, այլ վարձատրության որոակի հատված: Այս մասին, այսօր՝ դեկտեմբերի 3-ին, կառավարության հերթական նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նորանշանակ նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը՝ անդրադառնալով պարգևավճարների թեմային և դիտարկմանը, որ բյուջեով նախատեսվում է 2021թ. 19 մլրդ դրամի պարգևավճարներ տրամադրել պետական ապարատի աշխատողներին:
«Կարծում եմ՝ կա անհրաժեշտություն որոշակի աշխատակիցների լրացուցիչ վարձատրության: Ինչ վերաբերում է անձամբ ինձ և նախարարության ղեկավար անձնակազմին, ապա իմ նշանակունմից հետո ոչ ես, ոչ ղեկավար անձնակազմը պարգևավճար չեն ստացել և առաջիկայում չեն ստանալու»,- ասաց նախարարը: