Ազգային ժողովում այսօր Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ վերջին պաշտոնանկություններին՝ պատասխանելով «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արկադի Խաչատրյանի հարցին։
Պատգամավորը հետաքրքրվեց՝ որքանո՞վ է վարչապետը թափանցիկ համարում կադրային փոփոխությունների վերաբերյալ որոշումները՝ հիշեցնելով վերջերս տեղի ունեցած պաշտոնանկությունների մասին։
Ի պատասխան՝ Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ տպավորություն ունի՝ ինչքան թափանցիկ են լինում, այդքան ավելի շատ թափանցիկության պահանջ է հնչում։
«Այդ իրադարձությունից հետո՝ հաջորդ օրը տեղի ունեցած բրիֆինգում ես այդ հարցին պատասխանել եմ թափանցիկ ձևով։ Ասել եմ, որ դա կապված է կորոնավիրուսային իրավիճակում բարձրաստիճան պաշտոնյաների կողմից կորոնավիրուսային պայմանների պահանջները չկատարելու կամ այդ կատարումը չվերահսկելու հետ։ Սրանից ավելի թափանցիկ էլ ի՞նչ եք ուզում ասեմ»,- ասաց նա։