Ժողովուրդը «Ղազագիր» գրող գործիչների վզներից բռնելու է ու դուրս շպրտի ԱԺ դահլիճից․ Փաշինյանի պատասխանը Ուրիխանյանին. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Այսօր Ազգային ժողովում Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին դուր չեկավ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի հնչեցրած արտահայտությունները պաշտպանության նախարարի մասին։
«Ես ուզում եմ ցավով արձանագրել, որ այս դահլիճում կան դեռևս մարդիկ, ովքեր երրորդ երկրների չորրորդ կարգի պաշտոնյաների հետ վերաբերվում են որպես ղեկավարի, իսկ ժողովրդի վստահության քվեով ձևավորված Կառավարության կամ նրա առանձին անդամի մասին կարող են խոսել հեգնանքով։ Ընդ որում՝ խոսքը այնպիսի մարդկանց մասին է, որոնց քաղաքական կարիերան հենված է մի իրողության վրա, որը լայն ժողովրդական շրջանակներում անվանում են «ղազագիր»։ Հիմա պարզվում է՝ այդ մարդիկ սովոր են հարգալից վերաբերվել միայն այն պարագայում, երբ որ հարգալից չլինելը իրենց համար կարող է կոնկրետ ֆիզիկական սպառնալիք առաջացնել։ Եվ ես ուզում եմ ասել, որ սա անընդունելի է, և համոզված եմ, որ հայ ժողովուրդն այս «ղազագրի» վրա հիմնված քաղաքական գործունեություն ծավալողների վզներից բռնելու է ու դուրս շպրտի այս դահլիճից»,- նշեց Փաշինյանը։