ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվում է ցեմենտի տոննայի համար 14.000 դրամ պետական տուրքի ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ Պետտուրքի մասին օրենքում Կառավարության առաջարկած փոփոխության նախագիծը:
Անդրադառնալով «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի դիտարկմանը, թե առանց հայրենական արտադրողի ոչինչ չենք կարող անել, հանձնաժողովի նախագահ, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը, մասնավորապես, նշեց. «Հայրենական արտադրողներին պետք է պաշտպանել բայց ոչ ամեն գնով: Ամեն ինչն իր գինը ունի: Եթե մենք էդպես ամեն գնով հայրենական արտադրողին պաշտպանենք, կարող է՝ տնտեսությունը փլուզվի։ Մենք տեղական արտադրողներին հենց էնպես չպետք է պաշտպանենք, մի տարին լրանալու ժամանակ պետք է ասենք՝ եղբայր, լավ, մենք քեզ պաշտպանեցինք, իսկ դու ինչ արեցիր, որ քո մրցունակությունն ավելանա»։