ԱԺ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովը քննարկում է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Մերի Գալստյանի, Վարազդատ Կարապետյանի, Լենա Նազարյանի կողմից ներկայացրած «ՀՀ ընդերքի մասին օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին», «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում լրացում և փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծերը:
Զեկուցող, «Իմ քայլի» պատգամավոր Մերի Գալստյանը նշեց, որ այս օրենքի նպատակն է նվազագույնի հասցնել պետության համար ռիսկերը:
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցույան պատգամավոր Գուրգեն Բաղդասարյանը հարց ուղղեց՝ արդյո՞ք հաշվի առնվել է տնտեսական բաղադրիչը, հատկապես՝ ներկայիս ճգնաժամի պայմաններում. «Ունենք քաղաքաներ, որ կոնկրետ հանքարդյունաբերությամբ են ապրում, ստացվում է՝ մենք իրենց սահմանափակում ենք, մենք այդ մարդկանց ինչ ենք անելու»։
Մերի Գալստյանն արձագանքեց. «Վնասները մինիմալ են նույնիսկ Ձեր նշած կոնտեքստում, որովհետև, միևնույն է, 2 տարում այդպես արագ չէին մոբիլիզացվելու, ստանային թուլտվությունը»: