Կառավարությունը քննարկում է Հայաստանի Հանրապետության պետական եկամուտների կոմիտեի Արևելյան մաքսատուն-վարչության Բագրատաշենի մաքսային կետ-բաժնի և Հյուսիսային մաքսատուն-վարչության Բավրայի մաքսային կետ-բաժնի տարածքներից «Դյութի ֆրի մարկետ Արմենիա» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը կառուցապատման իրավունքով հողամաս տրամադրելու մասին հարցը։
ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը ներկայացրեց, թե ինչու է ՊԵԿ-ը զբաղվում այս հարցերով։
««Դյութի ֆրի մարկետ Արմենիա» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունը նախատեսում է Բագրատաշենի մաքսային կետ-բաժնի տարածքում անմաքս առևտրի խանութ կառուցելու համար կատարել 2.5 մլն եվրոյի չափով ներդրում, իսկ Բավրայի մաքսային կետ բաժնի տարածքում՝ անմաքս առևտրի խանութ կառուցելու համար՝ մինչև սույն թվականի դեկտեմբեր ամիսը 1.5 մլն եվրո, որոնց արդյունքում ստեղծվելու են ավելի քան 150 աշխատատեղ Բագրատաշենի մաքսային կետ-բաժնի անմաքս առևտրի խանութում և 100 աշխատատեղ Բավրայի մաքսային կետ բաժնի անմաքս առևտրի խանութում»,- ներկայացրեց Դավիթ Անանյանը։
Սակայն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նկատեց, որ պետք է մրցույթ հայտարարվի։ «Ինչի՞ չենք գնում այս ճանապարհով»,- դիմելով Դավիթ Անանյանին ասաց վարչապետը։
Փաշինյանն առաջարկեց հարցը հանել նիստերի օրակարգից, և կառավարության անդամներն ընդունեցին առաջարկը։