Պետք է քննարկենք տաքսիների ոլորտը, հասկանանք՝ ով է տաքսու վարորդը։ Ով ուզում՝ ժամը 6-ից հետո տաքսի է վարում։ Տաքսիների համար բալային համակարգը պետք է քննարկվի, տաքսիներն արտոնություն ստանան՝ ինչպես բոլոր զարգացած երկրներում է։ Այս մասին այսօր՝ ճանապարհային երթևեկության բալային համակարգի դեմ բողոքի ակցիայի ընթացքում նշեց «Ավտովարորդների պաշտպանության լիգայի» նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանը։
«Ո՞նց կարող են մարդիկ, որոնք բիզնեսի մեջ են գտնվում՝ տաքսիստները, ուղևորափոխադրող վարորդները, խանութների վարորդները, 9 բալով աշխատել։ Մոտ 5000 վարորդի 2015-16 թվականների պարտքերի ցուցակ են ուղարկել։ Նախկին իշխանության օրոք կուտակված մոտ 900 մլն դրամի գումար կար, որոնք, ըստ վարչապետի՝ զրոյացվում են։ Այդ մասին վարչապետն ընտրությունից առաջ է ասել։ Հիմա ո՞վ նորից հորինեց այդ պարտքերը, գումարած՝ բալային համակարգը»,- ասաց Տիգրան Հովհաննիսյանը։