«Գևորգ Կոստանյանի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում, միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու համար»,- այս մաին Factor.am-ի հետ զրույցում ասաց  ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը:
Հիշեցնենք, որ Գևորգ Կոստանյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու որոշում էր կայացվել, և ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 203-րդ հոդվածի 1-ին մասի կարգով նրան առաջարկվել էր 48 ժամվա ընթացքում ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմին՝ մեղադրանք առաջադրելու համար։
Սեպտեմբերի 26-ին ՀՔԾ-ն հայտնել էր, որ Կոստանյանը Մարտի 1-ի գործով կանչվել է Հատուկ քննչական ծառայություն, նա ասել է, որ գտնվում է արտերկրում և 15-ից 20 օրվա ընթացքում կվերադառնա:
Հիշեցնենք նաև, որ Factor.am-ի հետ զրույցում Գևորգ Կոստանյանն ասել էր, որ.  «Բոլորը` այդ թվում Սասուն Խաչատրյանը,  ինձ պետք է պատասխան տան»: