Երևանի քաղաքապետարանը զբաղվում է վերելակների ամբողջական փոփոխման ծրագրով, մտածում է տարբերակներ, այդ խնդրի կարգավորման համար։ Այս մասին այսօր  «Երևանի 2019 թ-ի բյուջեն. ծախսերի արդյունավետության բարձրացո՞ւմ, թե՞ հետընթաց» թեմայով քննարկման ժամանակ՝ անդրադառնալով  Երևանի բազմաբնակարան շենքերի վերելակների խնդրին, ասաց Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» դաշինքի անդամ, Ֆինանսական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը։
«Քաղաքապետարանը հիմա զբաղվում է այդ մեծ ծրագրի ֆինանսավորման վերջնական աղբյուրի ձևավորմամբ։ Տարբերակ կա, որ հնարավոր է պարտատոմսեր թողարկվեն, որոնք գուցե կցանկանան ձեռք բերել քաղաքացիները և այդ միջոցներն ամբողջությամբ ուղղելու ենք վերելակների ամբողջական վերանորոգմանը՝ այս վիճակում՝ ոչ բարվոք,  վթարային վերելակներ, այլևս Երևան քաղաքում չեն լինելու։ Դա եղել է մեր խոստումը, և դուք կտեսնենք, որ մաքսիմալ հնարավոր կարճ ժամկետում այդ աշխատանքը կատարվելու է»,- ասաց ավագանու անդամը։