Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության խոշորացույցի տակ  փոքր և միջին բիզնեսն է։ Այս մասին այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ, անդրադառնալով նախարարության առաջնահերթություններին, ասաց Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանը:
«Փոքր և միջին բիզնեսին աջակցելը նպատակ ունի առաջին հերթին բարձրացնել ֆինանսական միջոցների հասանելիությունը, որովհետև նրանք խոցելի են»,-ասաց Խաչատրյանը։
Անդրադառնակով հեղափոխությունից հետո տնտեսության ակտիվությանն ու արված ներդրումների չափին՝ նախարարի պաշտոնակատարն ասաց, որ հեղափոխությունը չի կարող բացասաբար ազդել տնտեսական աճի, ներդրումների ցուցանիշի վրա:
«Հեղափոխությունը բերել է տնտեսական ազատության ավելի մեծ աստիճան, հավասար մրցակցություն: Սրանք այն գործոններն են, որոնք կարող են և պետք է ապահովեն բարենպաստ միջավայր: Երկարաժամկետ առումով սա կունենա իր ազդեցությունը: Հեղափոխության ազդեցությունը պետք է դիտարկել երկարաժամկետ տեսանկյունից, ոչ թե կարճաժամկետ»,- շեշտեց նախարարի պաշտոնակատարը։