«Յանդեքս»-ի հավելվածում կարող եք տեսնել, թե ձեր ուղևորության գումարն ինչից է գոյանում։ Այս մասին ամփոփիչ ասուլիսում հայտարարեց Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գևորգյանը՝ անդրադառնալով պնդումներին, որ օնլայն տաքսի ծառայությունների արժեքը թանկացել է։
«Եթե Ա կետից Բ կետ հասնելու ժամանակը կարճ է, քիչ է գումար գեներացվում, եթե երկար է, բնականաբար, ավելի շատ է: Ըստ էության, կիլոմետրը կարողանում է ծախսել այդ ուղևորության կատարված ծախսերը, իսկ ժամանակը, արդեն այսպես, ասած տաքսու վարորդի աշխատած գումարն է»,- ասաց Գևորգյանը։
Պաշտոնյան բացատրեց՝ եթե ծառայության պահանջարկը շատանում է, ապա գործակից է կիրառվում:
«Նախկինում գործակիցը մինչև 4 անգամ կարող էր շատանալ, հիմա մենք սահմանափակել ենք, դարձրել ենք 3 անգամ: 2 անգամ ավելանալուց հետո այդ գումարն այլևս «Յանդեքս»-ին չի գնում և ամբողջությամբ մնում է տաքսու վարորդին: Իսկ մինչև 2-ը՝ համամասնորեն է բաշխվում»,- ընդգծեց Գեղամ Գևորգյանը։