Վաղարշապատում կայացած ՏԻՄ ընտրությունների վերաբերյալ «Անկախ դիտորդ» դիտորդական առաքելության ասուլիսի ընթացքում իրավապաշտպան Արթուր Սաքունցը հայտնեց՝ նոյեմբերի 16-ին, ամբողջ օրվա ընթացքում ընդամենը 21 խախտում է արձանագրվել, որոնցից 16-ը տեղամասերի, տեղամասային կենտրոնների ներսում, հինգը՝ տեղամասային կենտրոններից դուրս։
Նա հավելել է՝ այդ 21 խախտումներից ինը ընթացակարգային բնույթի խախտումներ են եղել, որոնք էական նշանակություն չեն ունեցել քվեարկության արդյունքների վրա։
«Մեր կողմից արձանագրված խախտումները ոչ թե համակարգային բնույթ ունեն, այլ դրանք ունեն կոնկրետ ինչ-որ առանձին դրսևորումներ առանձին դեպքերում։ Մեծամասնություն ունեցող քաղաքական ուժը պետք է բացարձակապես իդեալական վարքագիծ դրսևորի, որպեսզի ինքը չասոցացվի թեկուզ փոքր խախտումների կամ առանձին խախտումների, առանձին դրսևորումների հետ, և, իհարկե, նաև մյուս քաղաքական ուժերը»,-նշել է Սաքունցը։