ՀԾԿՀ նիստում շարունակվում է ՀԷՑ-ին լիցենզիայից զրկելու հարցի քննությունը։ ՀԷՑ-ի գլխավոր տնօրենի նախկին պաշտոնակատար Դավիթ Ղազինյանը իր ելույթում վրդովմունք հայտնեց այն կապակցությամբ, որ հայտարարվում են՝ ՀԷՑ-ում խախտումները համակարգված և համատարած են։ Նրա խոսքով՝ վարույթում ՏԿԵՆ-ը «անգրագետ և սխալ ինֆորմացիա է ներկայացրել»։
ՀԷՑ-ի ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանն արձագանքեց Ղազինյանի ելույթին։
«Ես խնդրում եմ զեկուցողին կոռեկտության կոչ անել և զեկույցի, ելույթի մեջ զերծ մնալ որակումներից, քաղաքական գնահատականներից և կոռեկտությունից դուրս արտահայտություններից, այլապես չգիտեմ՝ ինչի կվերածվի»,- դիտարկում արեց Պետրոսյանը։
ՀԾԿՀ նախագահը դիտողություն արեց Ղազինյանին իր ելույթում վիրավորական գնահատականներ տալու համար, Ղազինյանն էլ ժամանակավոր կառավարչին հորդորեց իր հետ սպառնալիքներով չխոսել։
«Եթե սեփականատիրոջը չներկայացնեիք «մոնստր», մեզ էլ ձեռի հետ՝ հանցագործներ, չէիք ստանա այս պատասխանը։  Խնդրում եմ օբյեկտիվություն։ Հանձնաժողովը գոնե թղթի վրա անկախ է»,- դիմելով Մեսրոպյանին՝ ասաց Դավիթ Ղազինյանը։