Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստերը մեղադրանք է ներկայացվել, նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել գրավը և բացակայելու արգելքը
Գեներալ Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստերը՝ Նաիրա Գրիգորյանին, մեղադրանք է ներկայացվել Քրեական օրենսգրքի երկու հոդվածով։ Այս մասին Factor TV-ին հայտնեցին Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։
Գրիգորյանը մեղադրվում է ակնհայտ անարդար դատական ակտ կայացնելու և պաշտոնատար անձի կողմից իշխանական կամ ծառայողական լիազորությունները կամ դրանցով պայմանավորված ազդեցությունը չարաշահելու կամ լիազորություններն անցնելու մեջ։ Նրա նկատմմաբ խափանման միջոց է կիրառվել բացակայելու արգելքը և գրավը։
Հիշեցնենք, որ ԲԴԽ-ն նոյեմբերի 7-ին բավարարել է գլխավոր դատախազի միջնորդությունը և համաձայնություն տվել Գրիգորյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու հարցին, ապա՝ մինչև քրեական գործի ավարտը կասեցրել նրա լիազորությունները։