5. Այս բաժնի ստորին հատվածում անցեք «Связаться с нами» / «Contact Us» հղումով, որը Ձեզ կհասցեավորի դեպի «WhatsApp»-ի պաշտոնական աջակցման հաշիվը՝ «WhatsApp Support»։
6. «WhatsApp Support» հաշվին ուղարկեք հաղորդագրություն հետևյալ բովանդակությամբ՝
Dear WhatsApp Support Team,
My name is ** (Մուտքագրեք Ձեր անունն ու ազգանունը), and I am a WhatsApp user. I am reporting a serious case of impersonation: someone has created a fake WhatsApp account using my name and photos to deceive people and solicit money.
This situation is seriously damaging my reputation and causing harm to others. Moreover, this activity clearly violates WhatsApp’s Terms of Service, as it involves impersonation and fraudulent behavior.
To assist with your investigation, I am providing the following details:
My real WhatsApp number: +374**** (Ձեր «WhatsApp» հաշվի հեռախոսահամարը)
Fake account number: +374**** (Ձեր անունից հանդես եկող կեղծ հաշվի հեռախոսահամարը)
Attached, you will find screenshots of the fake account and a photo of me holding my passport for identity verification.
Please confirm receipt of this report and take the necessary action to remove the fraudulent account as soon as possible.
Thank you for your prompt attention and support.
Kind Regards
7. Հաղորդագրությանը կցեք նաև.
▪️ կեղծ հաշվի գլխավոր էջի տեսապատճենը (screenshot),
▪️Ձեր լուսանկարը, որտեղ ձեռքում պահում եք բացված անձնագիրը՝ այն էջով, որտեղ ձեր լուսանկարն ու նույնականացնող տվյալներն են։
Լուսանկարը պետք է պարտադիր լինի բարձր որակի, որպեսզի հնարավոր լինի ընթերցել անձնագրում առկա տվյալները և նույնականացնել լուսանկարը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Հիշեցնենք՝ օրեր առաջ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանն իր հերթին ահազանգել էր, որ WhatsApp հավելվածում իր անունով և նկարով բացվել է կեղծ օգտահաշիվ, որից նամակներ են ուղարկվում տարբեր մարդկանց, այդ թվում՝ պետական պաշտոնյաների։