Հունաստանում ՀՀ դեսպանը Միջազգային հարաբերությունների ինստիտուտում ներկայացրել է Վաշինգտոնում կնքված փաստաթղթերը և դրանց նշանակությունը
Հոկտեմբերի 31-ին Հունաստանում Հայաստանի հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանը հյուրընկալվել է Պանդեոյի համալսարանի Միջազգային հարաբերությունների ինստիտուտում, որտեղ հանդես է եկել Հայաստանի արտաքին քաղաքականությանը նվիրված դասախոսությամբ` “Հայաստան. արտաքին քաղաքականություն և տարածաշրջանային բալանսավորում” վերնագրով։ Այս մասին հայտնում են Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունից:
Միջոցառումը վարել է Պանդեոյի համալսարանի պրոֆեսոր Դիմիտրիս Տրիանդաֆիլուն։ բացման խոսքով հանդես է եկել ՄԻջազգային հարաերությունների ինստիտուտռի գործադիր տնօրեն Ինո Աֆենտուլին։
Դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը մանրամասն ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում կնքված փաստաթղթերը և դրանց նշանակությունը Հայաստանի և տարածաշրջանի ապագայի համար։ Կետ առ կետ քննարկվել է Համատեղ հռչակագիրը։