Երեկ ավարտվել են ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից անցկացվող «Հայաստանի Հանրապետության մարզերի,Երևան քաղաքի և Արցախի Հանրապետության հանրակրթական դպրոցների 8-12-րդ դասարանների աշակերտների սպարտակիադա» մարզականմիջոցառման ծրագրով նախատեսված հնգամարտի և շախմատի եզրափակիչ (հանրապետական) փուլի մրցումները, որոնց մասնակցել է 240 աշակերտ(120-ական՝ հնգամարտից և շախմատից):
Հնգամարտում մասնակից տղաներն ուժերն են չափել 100 մետր վազքհեռացատկ տեղից, 1000 մետր վազքձգումներ պտտաձողից (կախ դրությունիցևթենիսի գնդակի նետումիսկ աղջիկները` 60 մետր վազքհեռացատկ տեղից, 500 մետր վազքձեռքերի ծալում և ուղղում մարզանստարանինհենումպառկած դրությունիցթենիսի գնդակի նետում մրցաձևերում: Հնգամարտի ընդհանուր հաշվարկով հաղթող են դարձել Միքայել Բաբլոյանը և Էլեն Խաչատրյանը, երկուսն էլ Արարատի մարզից:
Երեկ ամփոփվել են նաև սպարտակիադայի ծրագրով անցկացվող շախմատի մրցումների արդյունքներըԱղջիկներից հաղթել է Աննա Սարգսյանը(Արարատի մարզ), իսկ տղաներից՝  Ալեքս Մանուկյանը (Արցախի Հանրապետություն):
Հնգամարտի առանձին մրցաձևերում և շախմատի անհատական մրցումներում 1-ին, 2-րդ և 3-րդ տեղեր գրաված աշակերտներին հանձնվել են ՀՀսպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի հավաստագրեր և մեդալներԻսկ մրցանակային տեղերը զբաղեցրած թիմերն արժանացել ենհավաստագրերի և գավաթների: