Մոսկվայում հայազգի գործարար, բլոգեր Արեգ Շչեպիխինի առևանգման համար ձերբակալված բոլոր անձինք ազատ են արձակվել՝ չհեռանալու մասին ստորագրությամբ։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ անվտանգային կառույցներին մոտ կանգնած Baza տելեգրամ ալիքը։
Աբղյուրի տվյալներով՝ քննիչները չեն ձերբակալել «Մարդու առևանգման» (ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 126-րդ հոդված) և «Պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման» (ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 286-րդ հոդված) մեջ կասկածվող վեց անձանցից որևէ մեկին։
Ինքը՝ Արեգ Շչեպիխինը երկու ամսով կալանավորվել է։ Նման որոշում է կայացրել Մոսկվայի Զամոսկվորեցկի շրջանային դատարանը։ Նրա դեմ քրեական գործ էր հարուցվել ատելություն կամ թշնամանք հրահրելու (Քրեական օրենսգրքի 282-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «ա» կետ) և ծայրահեղականության հրապարակային կոչերի (280-րդ հոդվածի 2-րդ մաս) համար։
Քննչական կոմիտեն ավելի վաղ քրեական գործ էր հարուցել նաև տղամարդու առևանգման (Քրեական օրենսգրքի 126-րդ հոդված) և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման (Քրեական օրենսգրքի 286-րդ հոդված) դեպքերի առթիվ։ Մեղադրանք էր առաջադրվել վեց անձի։