Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Բահրեյնում թագավորություն արտաքին գործերի նախարար Աբդուլլաթիֆ բին Ռաշիդ ալ Զայանիի հետ հանդիպմանը քննարկել է Ադրբեջանի և Բահրեյնի միջև երկկողմ ու բազմակողմ համագործակցության հարցեր, հարաբերությունների հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային իրադարձությունները:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանի հետ խաղաղության գործընթացին։
«Մյուս կողմին մանրամասն տեղեկացվել է հետհակամարտային ​​շրջանում տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի, ազատագրված տարածքներում Ադրբեջանի կողմից իրականացվող վերականգնողական և  աշխատանքների, ականային սպառնալիքի դեմ պայքարի ջանքերի, ինչպես նաև Ադրբեջանի և Հայաստանի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի, ինչպես նաև առկա խոչընդոտների, այդ թվում՝ Հայաստանի Սահմանադրությունում Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային պահանջների մասին»,- ասվում է ադրբեջանական կողմի հաղորդագրության մեջ։
Հիշեցնենք, որ թեպետ ՀՀ-ն ու Ադրբեջանը համաձայնեցրել են խաղաղության պայմանագրի տեքստը, Բաքուն տարբեր պատրվակներ է առաջ քաշում՝ համաձայնագիրը չստորագրելու համար։ Որպես պայման՝ Բաքուն պահանջում է ՀՀ Սահմադրության փոփոխություն և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի լուծարում։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ադրբեջանին ավելի վաղ առաջարկել էր ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի լուծարման մասին համատեղ դիմումն ու խաղաղության համաձայնագիրը ստորագրել միաժամանակ, ինչին Բաքուն չի արձագանքել։