Նախիջևանի առանձին համազորային գումարտակում, 2025 թվականի ուսումնական պլանի համաձայն, Ադրբեջանի Պետական ​​​​մոբիլիզացիայի և զինվորական ծառայության զորակոչի հետ համատեղ գործունեության շրջանակում ուսումնական պարապմունքներ են անցկացվել՝ պահեստազորի զինծառայողների խմբի ներգրավմամբ։
Ադրբեջանի ՊՆ-ի հաղորդմամբ՝ անցկացվել են ուսումնական զրույցներ, տեղեկացվել է զինվորական կանոնադրության և համապատասխան օրենսդրության պահանջների մասին, բացատրվել են անվտանգության կանոնները,  անցկացվել են զորավարժությունների նախապատրաստման դասընթացներ։
Հավաքների ընթացքում զինծառայողների մարտական ​​և կրակային պատրաստության մակարդակը բարձրացնելու նպատակով իրականացվել են կրակոցներ փոքր տրամաչափի զենքերից և նռնականետերից։
Միաժամանակ, 2025 թվականի ուսումնական պլանի համաձայն՝ Ադրբեջանի ցամաքային զորքերի հրետանային ստորաբաժանումները գործնական մարտական ​​​​կրակոցներ են իրականացրել։ Իրական մարտի պայմաններին համապատասխան իրականացված մարտական ​​կրակոցների ընթացքում ճշգրիտ կրակով հայտնաբերվել և ոչնչացվել են պայմանական հակառակորդի պլանավորված և չպլանավորված թիրախները։ Գործնական պարապմունքներին հիմնական ուշադրությունը դարձվել  է զինծառայողների գործնական հմտությունների կատարելագործման, հրամանատարների փոխգործակցության և կառավարման կարողությունների կատարելագործման վրա։
Հավելենք, որ նախօրեին էլ Ադրբեջանի ռազմաօդային ուժերի ավիացիոն ստորաբաժանումներն ուսումնական թռիչքներ էին իրականացրել Super Mushshak ուսումնական ինքնաթիռներով: