Հարց է՝ զուգարանում սպանե՞լն է ավելի մարդկային, թե՞ մտնել ուրիշի հեռախոսի մեջ․ Աղազարյանը՝ ՔՊ-ին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
27.03.2025 | 12:27Իր ամփոփիչ ելությում ՔՊ-ից հեռացված պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանն անդրադառնալով խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանի ելույթին՝ ասաց․ «Ինչքան էլ պարոն Կոնջորյանը քննադատում է ընդդիմադիր գործընկերներին, որ նրանք ինձ որպես տաշեղ օգտագործում են, համաձայն եմ, բայց ոչ թե տաշեղ։ Այդ վիրավորական բառի համար հիմա պատասխանը կստանա պարոն Կոնջորյանը։ Ես չեմ հրաժարվում մանդատիցս, ինձ զրկում են։
Զրկում են, թող զրկեն, աշխարհը չքանդվեց։ Իմ անձնական վերաբերմունքը Կոնջորյանի նկատմամբ խիստ դրական է, ի տարբերություն որոշ մի քանի հոգու։ Բայց Դուք կարո՞ղ եք երդվել, որ վարչապետը չի հանձնարարել տիկին դատախազին, կարո՞ղ եք երդվել, դե կերդվեք հարմար պահի։ Պարո՛ն Կոնջորյան, հարց է՝ զուգարանում սպանե՞լն է ավելի մարդկային, թե՞ մտնել ուրիշի հեռախոսի մեջ»,-արձագանքեց Աղազարյանը։
Նշենք՝ Հայկ Կոնջորյանը Հովիկ Աղազարյանին համեմատել էր կրակի մեջ գցվող տաշեղի հետ, ակնարկելով, որ ընդդիմությունը նրան օգտագործում է իր նպատակներին հասնելու համար։