Պետական աշխատողների ձեռքը կտրենք, աթոռը տակից հանենք, հոսանք անջատենք՝ թոշակը 9000 դրամով կավելանա. Փաշինյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
26.03.2025 | 18:08«Պետք է հասկանանք մի պարզ իրողություն: Մենք ունենք բյուջե: Դրանք վճարված հարկերով են ձևավորվում: Մարդը մոռանում է ՀԴՄ խփի, ասում է` վայ մոռացա: Մենք առանց մոռանալու հիշում ենք, բայց չենք կարում թոշակը ավելացնենք: Որովհետև, ասեք` ո՞ր ծախսը կրճատենք: Ուսուցիչների, զինվորականների աշխատավարձն ավելացնում ենք: Եթե ամբողջ պետական համակարգին աշխատավարձից զրկենք, օդերն էլ փակենք, ձախ ձեռքերն էլ կտրենք, դրանից իրավիճակը չի փոխվի: Եթե ոչ մեկին ոչ մի բան չտանք, սենյակ էլ չտանք, հոսանք էլ չտանք, աթոռն էլ տակից հանենք, կարանք թոշակը բարձրացնենք 9000 դրամով: Բայց էդ դեպքում ոչ մի թոշակառու թոշակ չի ստանա: Որովհետև այդ աշխատողներն են, որ ապահովում են փողի հավաքումն ու դրա բաշխումը 500 հազար մարդու միջև»,- այս մասին ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը` պատասխանելով թոշակի բարձրացման մասին հարցին: