Որ պատգամավոր Վարդևանյանին անվանեին «վիժվածք», ի՞նչ կաներ. հանրային մեղադրող․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
26.03.2025 | 16:19Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Աջափնյակ նստավայրում` դատավոր Դավիթ Արղամանյանի նախագահությամբ շարունակվեցին ավտոբուսում ԱԺ պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանի և քաղաքացի Սամվել Վարդանյանի միջև տեղի ունեցած միջադեպի գործով հիմնական դատալսումները։ Պաշտպանության կողմը հանդես եկավ եզրափակիչ ելույթներով: Դատական նիստին ներկա չէր տուժող Հակոբ Ասլանյանը:
«Այո՛, հանրային գործիչներն ավելի հանդուրժող պիտի լինեն, բայց այդ սահմանը կա՞, թե՞ չկա։ Թե հանդուրժող լինել նշանակում է, որ ով, ում, երբ ինչ ուզի կասի։ Պարոն Վարդևանյանը ևս եղել է պատգամավոր և իմ կողմից շատ հարգված իրավաբան, հիմա որ իր պատգամավոր եղած ժամանակ իրեն մեկն այդպիսի մոտեցում ցույց տար, ասենք անվաներ «վիժվածք», օրինակ ինձ բնավ դուր չէր գա և ես նույն արձագանքը կունենայի իրավական տեսանկյունից, ինչ ունեցել եմ հիմա»,- պաշտպանության կողմի ելույթներին ի պատասխան ասաց հանրային մեղադրող Հայկ Ավետյանը։