Հացադուլի 12-րդ օրը «Ապրելու երկիր կուսակցության համահիմնադիր Մանե Թանդիլյանը դադարեցնում է հացադուլը։ Այս մասին Ազատության հրապարակում հրավիրված ասուլիսում հայտարարեց ինքը՝ Թանդիլյանը։ Նա հայտնեց, որ Ռուբեն Վարդանյանի ընտանիքն է հորդորել իրեն դադարեցնել հացադուլը:
«Երեկ և այսօր զրուցել ենք Ռուբեն Վարդանյանի ընտանիքի հետ: Վարդանյանի կինն ու քույրը խնդրել են դադարեցնել հացադուլը, հորդորել են ուժեղ պահել Ռուբենին, որ նա իրեն վատ չզգա մեզ համար, լինի ամուր ու ուժեղ նաև մեզ համար: Հետևաբար, մենք, խոսելով իրենց հետ, խոստացել ենք, որ կդադարեցնենք հացադուլը»,- ասաց Թանդիլյանը և միացրեց Ռուբեն Վարդանյանի քրոջ հետ խոսակցության ձայնագրությունը:
Նշենք, որ Մանե Թանդիլյանի ինքնազգացողությունը պարբերաբար վատանում էր, շտապօգնության մեքենայով տեղափոխում էին հիվանդանոցմ, որից հետո Թանդիլյանը դարձյալ վերադառնում էր հացադուլի վայր։
Հիշեցնենք՝ Ռուբեն Վարդանյանն էլ հացադուլի մեջ է արդեն 23 օր: Երեկ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ դատարանից հրապարակված լուսանկարներում երևում է, որ Վարդանյանը շատ հյուծված տեսք ունի: