Թուրքիայի և ՌԴ-ի ԱԳ նախարարները քննարկել են Հարավային Կովկասում իրավիճակը, տրանպորտային հաղորդակցությունների վերականգնումը
Ռուսաստանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Հաքան Ֆիդանն Անկարայում հանդիպման ժամանակ քննարկել են Հարավային Կովկասում իրավիճակը։ Հանդիպումից հետո կայացած համատեղ ասուլիսում ՌԴ արտգործնախարարը նշել է, որ դիտարկել են Հարավային Կովկասում համագործակցության զարգացման խորացման հեռանկարները։
«Առանձին ուշադրություն է դարձվել կողմերի միջև վստահության ամրապնդմանը, տրանսպորտային հաղորդակցությունների վերականգնմանը, գործունեության ակտիվացմանը, այդ թվում՝ բազմակողմ պայմանավորվածությունների հիման վրա «3+3» խորհրդատվական հարթակի շրջանակում»,- ասել է Լավրովը։
Նա հայտնել է, որ Ֆիդանի հետ բանակցությունները եղել են, ընդհանուր առմամբ, օգտակար, և այս հանդիպումն իր օգտակար ներդրումն ունի երկու երկրների բազմակողմ համագործակցության զարգացման գործում։