Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ։
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի սիրելի՛ գործընկերներ,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ:
2024 թվականը եղել է մարտահրավերներով լի, բայց նաև՝ նվաճումների տարի: Տարին ՄԻՊ հաստատության համար նշանավորվել է Միավորված Ազգերի կազմակերպության Մարդու իրավունքների ազգային ինստիտուտների գլոբալ դաշինքի հավատարմագրման հարցերով ենթահանձնաժողովի կողմից Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատությանը վստահելիության և անկախության A դասի բարձրագույն կարգավիճակի շնորհմամբ՝ ընդգծելով մարդու իրավունքներին վերաբերելի զգայուն հարցերի հետ կապված ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի հրապարակային ակտիվությունը։ Մեծամասամբ հենց այս տարի են կատարվել դեռևս տարիներ առաջ Հավատարմագրման ենթահանձնաժողովի կողմից ՄԻՊ հաստատությանը տրված հանձնարարականները։
Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել իմ աշխատակազմին՝ նվիրված աշխատանքի, հետևողականության, պատասխանատվության և մասնագիտական բարձր որակների համար։ Ուրախ եմ, որ մեր համատեղ գործունեության շնորհիվ այս տարի հնարավոր է եղել նպաստել մարդու իրավունքների մի շարք խնդիրների լուծմանը, ինչպես նաև հիմքեր ստեղծել դեռևս լուծում չստացած խնդիրների հաղթահարման համար։
Վստահեցնում եմ, որ իրավունքների պաշտպանությանն ու խթանմանն ուղղված մեր ջանքերը շարունակական են լինելու, իսկ ՄԻՊ հաստատության գործունեության մեթոդաբանությունն անընդհատ կատարելագործման ընթացք է ապրելու:
Թող այս տոները վերաիմաստավորեն և վերահաստատեն այն գիտակցումը, որ մարդու իրավունքների պաշտպանության ու խթանման ամենօրյա անդավաճան առաքելությունն ու հանուն արդարության և հավասարության պայքարն այն առանցքային հենարանն են, որի վրա կառուցվում են ժողովրդավարական հասարակական համակարգերը։
Մաղթում եմ, որպեսզի գալիք տարին մեզ բերի նոր հույսեր և ուժ՝ կառուցելու մի աշխարհ, որտեղ մարդու իրավունքները հարգված և պաշտպանված կլինեն բոլորի կողմից, իսկ 2025 թվականը լինի խաղաղության, փոխադարձ հարգանքի, համերաշխության և նոր ձեռքբերումների տարի:
Թող այս տոնական օրերը լցվեն ջերմությամբ, սերն ու միասնության գաղափարը լինեն Ձեր և Ձեր ընտանիքների անբաժան ուղեկիցը»: